čtvrtek 21. srpna 2014

Pod lupou- Oční krém od Nuxe!


Už je to nějaký ten pátek, co jsem psala recenzi na mou oblíbenou pleťovou masku značky Nuxe (zde), v té době jsem se zařekla, že nezůstanu jen u jednoho produktu, ale že Nuxe prozkoumám trošku více. Dnešní řádky budou tedy patřit opět této značce, tentokrát se však jedná o hydratační oční krém s účinky proti únavě.


Nevím jak vy, ale já jsem nikdy oční krémy moc nepoužívala... spíš vůbec, až teď mě napadlo, že bych zkusila dát na jeho "prej" účinky proti unavenému vzhledu, takové ty kruhy pod očima, váčky... znáte to. Make-up to sice zamaskuje dostatečně, ale já se chci cítit dobře i nenalíčená... a taky, prostě nechci, aby má pleť v okolí očí jen vypadala svěže, ale aby byla svěží ... Nuxe- Contour Des Yeux Prodigieux to slibuje :).
Tento krém obsahuje modrou slaměnku, nestařec a kakaový extrakt, ty mají antioxidační účinky, díky tomu by se mělo oddálit stárnutí pleti způsobené volnými radikály. Dále tu máme přírodní kyselinu hyaluronovou, známou pro své vyhlazující účinky, v neposlední řadě pak rostlinný kofein, který pleť zbavuje únavy, kruhů pod očima a váčků. V celku to znamená, že vaše pleť dostane pořádnou dávku hydratace, stane se pružnější a vyživenější.  
Líbí se mi, že krém je bez parabenů a jeho ingredience jsou z 94,6 % přírodní, jak už dokola v každém článku omílám, dávám přednost přírodní kosmetice a tento produkt se navíc pyšní třemi patenty... takže za to dávám určitě palec nahoru! A jak je to s krémem dál?


Jak můžete na obrázku vidět, krém se schovává v malinkaté 15 ml plastové lahvičce, dá-li se tomu tak říct, s velmi praktickou pumpičkou. Celkově na mě balení působí čistě, bílá se zelenými detaily vyloženě hlásá "Héj, já jsem přírodní!", což samo logo značky vlastně taky. Už si nejsem jistá, co přesně se píše na příbalovém letáku, jak často se má krém nanášet, ale já ho aplikuji každý večer na vyčištěnou pleť a výsledky rozhodně vidím. Krém, díky své lehké, řekla bych mírně gelové konzistenci, vytváří na pleti příjemně chladivý efekt. Rozhodně nečekejte mastnotu, krém se totiž okamžitě vstřebává a pleť tak zůstane velmi jemná a o poznání pevnější. Na rovinu říkám, že produkt není určen na vrásky, takže slovo "pevnější" chápejte jako pružnější, zdravější, svěžejší... prostě kein Stress! 
Já sama trpím na kruhy pod očima už od malička, jednou jsou světlejší, po druhé zase tmavé, jako kdybych byla po smrti, záleží na mnoha věcech, které jdou málokdy ovlivnit. Třeba dodržovat pitný režim jde, ale donutit se nestresovat a cítit se věčně psychicky fajn, to jsem zatím nedokázala. Upřímně si myslím, že žádný krém nezvládne odstranit  kruhy pod očima, protože ta příčina je daleko hlubší, než se zdá, ale pokud jde o opravdu dobrý krém, dokáže to místečko pod kukadly aspoň "pohladit" a trošku mu ulevit.
Je pravda, že nemám s čím moc tento krém srovnávat, jelikož, jak už jsem psala, oční krémy jsem nikdy nepoužívala, ale bohatě mi stačí vědět, že právě tento mi po dlouhém dni dopřeje trošku úlevy, a že se hned cítím o něco lépe.
Na závěr bych možná měla zmínit vůni, kterou fakt nerada popisuji, ale budiž... ta se podle mého dosti podobá rozkvetlému šeříku... hm, to jsem se ale rozepsala...každopádně je to příjemná, nevtíravě květinová vůně...stačí!

Abych tedy shrnula to nejdůležitější z recenze:

-vyhlazuje a zpevňuje oční okolí
-dodává úlevu díky své fluidní (lehké, krémově gelové) konzistenci
-vyživuje pokožku a dodává jí svěží vzhled i pocit
-příjemná vůně
-praktické balení s pumpičkou
-přírodní produkt
-kruhů pod očima mě nezbavil, což jsem ani nečekala
-váčky mi zmírnil
-15 ml balení/300 Kč... jestli bych od produktu čekala víc? Nečekala, myslím, že svůj účel splnil. 
-krém bych doporučila všem, co mají problémy s mdlou pletí v okolí očí, s váčky a tak nějak celkově těm, co chtějí svým očím trošku ulevit

Na internetu kolují různé názory, co se týče očních krémů. Někdo je absolutně odsuzuje a tvrdí, že je to jen jeden z dalších reklamních tahů, druzí této péči věnují velkou pozornost, protože jsou přesvědčeni, že oční okolí je velmi zatěžováno, tím pádem je více náchylné k vráskám. Já sama jsem vždy byla přesvědčená, že je to zbytečnost a bohatě si vystačím s pleťovým krémem, teď ale vidím, že něco do sebe to určitě má. Druhá stránka věci je však taková, že kdybychom si měli kupovat na každou část obličeje zvláštní krém, asi bychom se nedoplatili.

A k jakému názoru se přikláníte vy?
Žádné komentáře:

Okomentovat