neděle 19. května 2013

Svět čokolád, díl 1.

Ahoj, jak se vede? Mě fááájn, před chvílí jsem do sebe nacpala dávku čokolády a je mi k světu.
Znáte to? Taky vám čokoláda, tak zvedá náladu? Ha, mě ne! Fakt, na rovinu říkám, na mě čokoláda antistresově opravdu nepůsobí. Možná jen ve chvíli, kdy si na ní pochutnávám... je pravda, že můj blažený pohled může spíše působit, jako bych si něco šlehla :D. Ale když je po všem, náladu mám možná ještě horší, protože mě štve, že jsem snědla čokoládu celou a né jen pásek, jak jsem si plánovala. Nakonec se uklidním tím, že jsem udělala vlastně správnou věc. Kdybych totiž tu čokoládu nesnědla celou, koukala by na mě a já bych koukala na ní, a tak bychom se navzájem trápily a já bych se pak neudržela, vrhla bych se po ní a zřejmě by to dopadlo tak, že bych ji do pusy narvala celou. Kdežto, když jsem ji pěkně snědla do poslední kostičky, ušetřila jsem nás obě takového záchvatu. No, nejsem já to ale koumák?

Abych jen nekoumala, tak jsem si připravila pár tipů na dobré čokolády. Rozhodla jsem se totiž ochutnávat různé druhy..a psát články, kde se podělím o své postřehy.....

První díl čokoládové rubriky bude o mé oblíbené značce Schogetten. Proč oblíbená? Protože levná a vůbec ne laciná.


Stračatelovou bych si sama jen tak nevybrala, protože jsem nikdy neměla ráda ani takovou zmrzlinu. Donesla mi ji mamča a musím říct, že jsem se oblizovala až za ušima. Bílá čokoláda s kombinací hořké, prostě skvělá harmonie dvou protikladů...hořká vs. sladká. Doporučuji!


Trilogia je podobná, jako stračatelová. Jsou v ní také malinké kousíčky. Ovšem ve stračatelové jsou kousíčky hořké čokolády, tady si můžete vychutnat, jakoby malinké křupínky z lískových oříšků. Tato čokoláda je kombinací bílé, mléčné a hořké čokolády. 


Praliné Noisettes bych charakterizovala jako nugátovou. V této čokoládě žádné kousíčky nečekejte, jemná čokoláda, která se vám dokonale rozplyne na jazyku....(skoro jak z reklamy, že? :D ).Sice se poslední dobou na blogách hodně píše o zdravé stravě a sportu, což je skvělá věc, ale já se tomu téma raději vyhnu. Já totiž spasu všechno, čemuž také budou odpovídat mé články. Ale sport se tu třeba taky někdy objeví. Tak se mějte a dobrou chuť :) .

3 komentáře:

  1. Schogetten je dobrá,...stracciatellu jsem ještě neměla, což musím napravit :). Jinak mám ještě ráda Milku a Lindt :).
    MaláMacanda.blogspot.com

    OdpovědětVymazat
  2. mňaááám :D

    Bola by som rada, keby si navštívila môj blog. Môžeš sa stať i mojou followerkou, čo by som sa veľmi potešila :-) - http://luciapodmanicka.blogspot.sk/

    OdpovědětVymazat