pátek 11. července 2014

Macadamia Natura Oil, když vlasy volají o pomoc!

Nedávno, když jsem se snažila před zrcadlem dělat zázraky s hřebenem, a ztratila u toho kromě vlasů i pár nervů, mi konečně docvaklo, že mám vlasy docela dlouhé... a už je to nějaký ten pátek, co tomu tak je. Nějak mi nedocházel ani fakt, že čím delší vlasy jsou, tím větší je s nimi práce, nejen co se týče úpravy, ale také kvůli péči. Přiznám se, že jsem nikdy moc nepoužívala kondicionéry, masky a jiné kúry, možná ty, co jsou přibaleny k barvě na vlasy... a to jen proto, aby se neřeklo! Na obličej bych si furt něco patlala, ale co se týče vlasů, to mě k smrti nebaví... čekat, než maska začne působit, pak ji smýt a tak dále... to vůbec. Jediné, co používám, jsou vlasové oleje nebo bezoplachové péče, což je téměř bez práce, jen nanesu a víc žádné piplání. 
Jenže právě teď doplácím za svou laxnost, vlasy se mi lámou jak nikdy před tím a doslova volají o pomoc.

Na internetu jsem se dočetla hodně dobrých recenzí na vlasovou kosmetiku Macadamia Natural Oil, a tak jsem si řekla "proč ne?".
Vybrala jsem si z velké řady výrobků regenerační masku (Deep Repair Masque), nechci hned dávat tolik peněz za celou řadu, když ještě ani nevím, zda mi to bude vyhovovat, ale u masky můžu čekat větší výsledky, než třeba u kondicionéru, který bych si, mimochodem, měla pořídit také.. s česáním se totiž moc nepárám, žádné opatrné tahy a půlhodinový rituál se nekoná...takže vlasy jsou pak pěkně poškubané.
Macadamia Natural Oil je vlasová kosmetika obsahující přírodní oleje z makadamových ořechů a arganových jader, díky čemu mají být zregenerovány i ty nejproblémovější vlasy např.: poškozené vlasy fénováním, žehlením, sluníčkem, větrem nebo chemikáliemi,vlasy kadeřavé a krepaté, suché a nepoddajné, zacuchané a nekontrolované, a taky mdlé vlasy bez života.


 "Naší řadou výrobků Macadamia Natural Oil™ chceme především osvobodit všechny lidi od zátěže problémových vlasů – ať už se jedná o poškozené, suché, kadeřavé, krepaté či zplihlé vlasy bez života nebo vlasy, které lze těžko upravovat.

Máme plné pochopení pro nesmyslné každodenní trápení, které řada žen při řešení těchto problémů zažívá. Naším posláním je proto přinášet radost ze zdravějších vlasů, které lze snáze upravovat, a uspokojení z nesrovnatelně jednodušší a rychlejší každodenní rutiny.

Velmi nás těší, když lidé vypovídají, že se díky našim výrobkům výrazně zlepšila kvalita jejich života. Dozvídáme se tak, že nabízíme něco více než jen další řadu vlasových produktů. A to je právě to, o co usilujeme: pozitivně ovlivňovat životy lidí." zdrojÚčinky makadamového a arganového oleje: 

-Arganový olej, také známý jako tekuté zlato, má vysoký obsah vitamínu E a mastných kyselin, díky čemu je silným antioxidantem.
-Makadamový olej je též výborný antioxidant díky mastným kyselinám ( kys. palmitoolejová, kys. olejová, kys. linolová  a další).
-Oba mají vysoký obsah esenciálních mastných kyselin, spojením sil dopomáhají navracet vlasům vláhu a pružnost, výživu a lesk. Vlasy by měly být odolnější vůči vnějším vlivům, jako je třeba UV záření.
-Kys. palmitoolejová  pomáhá oddálit stárnutí buněk pokožky a vlasů.
-Kys. olejová a linolová zajišťují dostatečnou hydrataci.

-dále maska obsahuje tea tree oil, který dopomáhá regeneraci vlasů, aloe vera zajistí pevnost a lesk a v neposlední řadě také výtažky z mořských řas, ty působí jako ochranný štít 


Můj názor:

- Když se mi maska od Macadamia natural oil poprvé dostala do rukou, byla jsem nadšená krásným buclatým obalem, který je pokryt jakousi mozaikou, celé to působí tak nějak exoticky, trošku nádech Maroka a trošku čisté přírody... ale pryč od obalu, důležité je, co je uvnitř.
-Přiznám se, že jsem si představovala úplně jinou vůni. čekala jsem něco víc olejového, něco víc arganovo- makadamového, ale na druhou stranu opravdu netuším, jak správně takové přísady voní. 
Já u této masky cítím převážně něco sladkého, dost často se u masek tato vůně objevuje... a pak až v pozadí si trošku všímám jakoby oříšků.  No nevím,když se na to tak dívám,  popis vůně asi nebude mou silnou stránkou...

Abych tedy uvedla moje vlasy na pravou míru, jsou dlouhé, nijak extra husté, řekla bych, že nijak zvlášť zatěžované, co se týče barvení, to se koná jednou za čtvrt roku a někdy ani to ne. Žehlení, kulmování a jiné takové úpravy dělám jen minimálně a laky na vlasy, tužidla a další takové přípravky skoro nepoužívám... měla bych mít zdravé vlasy, ne? Ne! Naopak, konečky jsou roztřepené do všech stran, vlasy lámavé, celkově hrozně slabé. Dobře vím, že by mi nejvíce pomohlo ostříhání, jenže do toho se mi moc nechce, tak hledám každou jinou variantu.

Masku se snažím aplikovat jednou týdně... vlasy i s péčí zabalím do ručníku a nechám minimálně půl hodiny působit. Hned po umytí vlasy rozčešu a nechám volně uschnout, fénování se snažím co nejvíce omezovat, i když ne vždy to jde, když člověk pospíchá. 

Líbí se mi, že po masce jsou vlasy hezky poddajné a uhlazené a vypadají zdravěji. I po pár dnech, kdy už jsou vlasy znovu umyté (bez použití masky), jsou snadněji upravitelné. Pro mě je dalším velkým plusem, že vlasy o mnohem snáz rozčešu. Myslím, že česání u mě byl vždy kámen úrazu. Za prvé to nikdy nešlo snadno, a za druhé, když už jsem je rozčesala, vlasy vypadaly jako umělé, rozlítané... no vždy si vybavím vlasy barbieny po zásahu hřebenem. Také bych neměla zapomenout zmínit důležitou věc, že maska nezatěžuje, takže vlasy po ní nejsou zplihlé. 
Jak už jsem psala o vůni, ta je celkem silná, ale díky tomu zřejmě déle vydrží vonět, ještě třetí den po použití masky cítím slabé aróma, ale možná je to kvůli tomu, že jsem nosila neustále culík a vůně se ve vlasech lépe udržela... i tak mi to přijde ale dost zvláštní a uvažuji nad tím, jestli jsem si to už nevsugerovala :D. 

Nechci tvrdit, že budete mít vlasy, jako nově narostlé, bez jediné chybičky, ale rozhodně uvidíte změnu k lepšímu, obzvlášť při pravidelném používání. Největší změny si všimnou hlavně ti, co trpí na velmi suché  a slabé vlasy bez lesku, poničené sluníčkem nebo třeba barvením. Za mě má tato maska plný počet bodů a rozhodně ji mohu doporučit.

Cena produktu je kolem 380 Kč/250 ml, což není zrovna nejnižší, ale zároveň vám nějaký měsíc vydrží a prokáže velmi dobrou službu. 


Jakou masku na vlasy nebo podobnou péče by jste doporučili vy?Ptej se mě můžeš zde 
a na facebooku mě najdeš zde . 

Hezký den :)


6 komentářů:

 1. Tak to jsi koupila dobře! Já dostala vzorek téhle masky a nemůžu si ji vynachválit, kupuju si ji pořád! :) Je skvělá! ;)
  Nechceš se navzájem sledovat? :) Jestli ano, napiš mi do komentáře :)
  lakomanie.blogspot.cz

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Přesně jak píšeš :) A ano, už jsem tvůj pr. čtenář :)

   Vymazat
 2. Tuto masku jsem zkoušela jen ve větším vzorečku a docela mě oslovila svými vlastnostmi, ale svoji vyšší cenou ne :( Tak jsem si pořídila levnější Gestil Wonder a jsem ohromena , jak mi vlasy dala do kupy :)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Je pravda, že o Gestil Wonder jsem také slyšela samé chvály hlavně díky právě nízké ceně a skvělým účinkům.... :)

   Vymazat
 3. Na tuto masku jsem slyšela už hodně chvály, avšak ještě jsem s ní neměla tu čest. Jako nejlepší masku, co jsem kdy zkusila je Gestil Wonder, ta je fakt moc fajn :-)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. No tu budu muset zkusit taky, holky, jak tu čtu z komentářů :D

   Vymazat